niedziela, 8 września 2013

Podsumowanie akcji-Co nam daje sport?

Dwa tygodnie temu zapoczątkowałam akcję-Co nam daje sport? Może według ogólnych opinii korzyści są dla wszystkich takie same, ale widząc po akcji to nie do końca prawda. Pojawiają się nowe korzyści, z których czerpiemy. W akcji wzięły udział 
Justine
Nebeskaa,
Daria,
Maggie ,
Savannah,
Mokah
Sylwia
Magda,
Justyna,
Helena,
Kasia,
Agnes
Moni,
Anna. Łącznie 15 blogerek (jeżeli kogoś nie ma na liści, a napisał posta proszę o zgłoszenie się poprzez maila). Oto małe podsumowanie. ZapraszamPo co jest ta akcja? Właśnie po to,żeby zachęcić jeszcze tych niezdecydowanych, tych, co wciąż szukają wymówek, albo tych wstydliwych (co ludzie powiedzą jak będę biegać). Naprawdę aktywność fizyczna daje mnóstwo korzyści. I każda z nas napisała swoje subiektywne, które czujemy. Na pierwszym miejscu była:

radośćBo właśnie sport daje nam endorfiny, radość z siebie, ze zmęczenia, z pokonywania trudności. Stajemy się bardziej otwarci na innych i lepiej znosimy porażki.

Na drugim miejscu jest pewność siebie

Ta radość ze sportu daje nam pewność siebie. A że chudniejmy, robimy poprzez sport coś dobrego dla swego ciała i ducha jesteśmy pewniejsze siebie. A z tego punktu przechodzimy do trzeciego miejsca, na którym była lepsza figura. Tu już chyba nie trzeba nic tłumaczyć. Na kolejnych miejscach powodów uprawiania sportu znalazły się 

zdrowie
wiara we własne możliwości
lepsza kondycja
hobby
mniejszy stres
przynależność do fit społeczności i poznawanie nowych ludzi
nowa wiedza
apetyt na życie
wewnętrzne oczyszczenie
odskocznia od problemów
wytrzymałość


i wiele innych...

Czy nadal ktoś ma wątpliwości,że warto uprawiać sport? Ja i wiele innych osób nie!!!Więc nie siedź na kanapie bezczynnie. Mimo zbliżającej się smutnej jesieni i zimnej zimy ,albo właśnie na złość warto ćwiczyć, biegać, skakać. Będzie sie miało więcej energii i kto wie-wiele pomysłów na spędzanie czasu. Zacznij już dziś, bo po co czekać do jutra. Wszystkim blogerkom przesyłam serdeczne podziękowania, że takie piękne posty napisały na swych blogach.       


8 komentarzy:

 1. Nie warto, nie warto!!! Patrzeć jak życie nam ucieka. Sport to sama radość! Wykorzystujmy to, że będąc zdrowymi ludźmi możemy ćwiczyć. Ściskam!!:))
  Flossy

  OdpowiedzUsuń
 2. Juhu ;) super podsumowanie! Może przekonałyśmy jakiegoś leniucha do aktywności ? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. radość z treningu najlepsza:)poproszę o więcej takich fajnych akcji!

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna akcja :) bardzo dziękuję za zaproszenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ładnie to wszystko podsumowałaś!
  dziękuję za zaproszenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna akcja. Bardzo si.ę ciesze, że miałam okazję w niej uczestniczyć. Pozdrawiam serdecznie blogerki i czytelników!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super to podsumowałaś! Miejmy nadzieję, że kogoś przekonamy do sportu :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie akcje:) A sport to zdrowie:))

  OdpowiedzUsuń