poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Trenerzy gwiazd: Witold Szmańda

W dzisiejszym poście w końcu trener, który pracuje z gwiazdami w Ameryce,ale pochodzi z Poznania. To Witold Szmańda. Ostatnio mogliście go zobaczyć w programie "Top Model", gdzie  poprowadził trening dla modelek. Zanim wyjechał do Stanów Zjednoczonych był lekkoatletą- skoki w wzyż i bieganie to były jego dziedziny. Z Polski wyjechał jako dziewiętnastolatek. Na początek dostał się do kadry narodowej w bieganiu w Monachium, ale niestety nabawił się kontuzji i musiał przerwać bieganie.Ale to nie był koniec ze sportem. Zrobił kurs trenera fitness i zaczął pracować w hotelu.
Po pewnym czasie zrozumiał jednak, że czas zacząć pracować na swoim. Odszedł z hotelu i zaczął indywidualnie pracować z osobami, które się do niego zgłaszały. Pozycja zaczęła budować się sama-ludzie polecali go swoim znajomym. I tak z Monachium przez Kapsztad, Francję, Monte Carlo dotarł do USA. Tam poznał właściciela klubu fitness, zrobił kolejny kurs, podszkolił angielski i przeniósł się do klubu fitness, gdzie klientami są są aktorzy, aktorki i piosenkarze. Stał się osobistym trenerem Heidi Klum, Keanu Reevesa i wielu innych. Trafiły do niego również Iza Miko i Alicja Bachleda-Curuś. Teraz wrócił do Polski i został ekspertem gazety Shape. Zaczął też pojawiać się w telewizjach śniadaniowych.


                                 Tu macie szok trening w wersji Witolda: 


Na razie nie mogę za dużo powiedzieć o jego radach dotyczących żywienia i ćwiczeń. Wiem,że jest fanem diety zgodnej z grupą krwi o czym możecie przeczytać na stronie natemat.pl klik
Więcej informacji o Witoldzie przeczytacie na jego stronie http://witoldpt.com/index.html. Ponieważ na pewno ma sporo wiedzy, doświadczenia, a i jego ciało wskazuje na to, że wie jak trenować i się odżywiać. Na pewno jeszcze o nim niedługo usłyszymy. Ja na pewno będę obserwować jego poczynania.  


W następnym odcinku trener polskich gwiazd-Piotr Łukasiak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz