środa, 3 kwietnia 2013

Trenerzy gwiazd: Harley Pasternak

Zaczynam nowy dział na blogu. Zawsze w środy będę opisywać trenerów gwiazd. Skupię się na ich fit radach, przepisach i ćwiczeniach. Na początek kanadyjczyk Harley Pasternak. Wydał książkę, która stała się bestsellerem 

Jak w tytule dieta 5 czynników. Dieta na 5-tygodni,dni jokera, posiłków dziennie, składników na przepis, 25 minut treningu. (swoją drogą czy czegoś Wam to nie przypomina? bo mi bardzo).

Dlaczego 5 tygodni?
Harley uważa,że kilogramy szybko tracone szybko wracają.Taki czas to czas optymalny na zrzucenia zbędnego balastu. 

Dlaczego 5 posiłków dziennie?
Bo wtedy przemiana materii odbywa się na najwyższych obrotach, a dzięki regularnym posiłkom możesz spalić o 10% kalorii więcej.

Po co są dni jokera?
Surowe zasady nic nie dają, wręcz przeciwnie: jedynie podwyższają apetyt
Raz w tygodniu pozwól sobie na drobne grzeszki, łatwiej Ci będzie wytrwać w postanowieniach. (Ta zasada tyczy osób zdyscyplinowanych. Chodzi oczywiście, by zjeść dwa kawałki czekolady, a nie całą).


Podstawowe zasady diety Pasternaka

1.Białko wyszczupla
Wiadomo, że jeśli go brak w diecie nie mamy mięśni i spowalnia się też proces metabolizmu. Dlatego nie należy go unikać.Im więcej mięśni tym szybsze spalanie kalorii. Produkty białkowe -mięso, ryby, jajka oraz nabiał zwiększają również uczucie sytości.

2. Cukier zmniejsza spalanie tłuszczu
Cukier nasila produkcję insuliny. Efekt jest taki,że po zjedzeniu cukru organizm szybko go strawi a my nadal będziemy głodni. Dlatego najlepiej z  niego zrezygnować.

3.Błonnik przedłuża uczucie sytości
Błonnik spowalnia spalanie węglowodanów, w efekcie dłużej jesteśmy syci.Znajdziesz go w warzywach i owocach.

4.Dużo napojów
Odpowiednia ilość płynów-czyli wody oraz zielonej herbaty wspomaga przemianę materii i wspomaga oczyszczanie z toksyn. 

5.Dobry tłuszcz wspomaga odchudzanie
Najlepiej jeść dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych-ryb, oliw i orzechów. Unikać kwasy tłuszczowe nasycone i trans-tłuste mięso i nabiał, masło i margaryna. Jak ognia unikać żywności przetworzonej. Więcej o tłuszczach w tym poście tłuszcze.

Lista gwiazd, z którymi trenował/trenuje Pasternak jest dosyć spora:
Dodatkowo ostatnio zaczął trenować z Rihanną, a ponieważ jej przemiana jest wyjątkowa widać zasady diety i treningu Harleya dają efekty.
A oto krótki trening, który proponuje Harley:


Trening pochodzi z dodatku do Joy "8 kilo do wakacji" (IV.2010). Źródło informacji o Harleyu pochodzą z dodatku do Shape "Nowa dieta gwiazd" (X.2008). W następnym tygodniu Tracy Anderson. 

2 komentarze:

  1. bardzo ciekawy artykul, aczkolwiek zawsze zastanawiam sie 'co bedzie po tych 5 tygodniach?' dieta powinna byc juz na stale. nie chodzi mi o liczenie kcal, itp. ale o styl zycia. mniej cukru, bialej maki i smieci. juz na zawsze

    OdpowiedzUsuń
  2. Jasne,że tak. Ale sam Harley powtarza-te 5 tygodni to początek zmian w życiu.Początek,żeby je wdrożyć w nasze nowe życie na zawsze. Bo wiadomo,że 30 dni, 5 tygodni to nic, żeby potem wrócić do starych nawyków.

    OdpowiedzUsuń