niedziela, 14 lipca 2013

Bądź aktywna latem!*

* poprawione-bądź też aktywny:) Bo kiedy jak nie teraz. Dni są ciepłe, nawet gorące, więc warto jak najwięcej ćwiczyć na świeżym powietrzu.Korzyści są nie tylko ze względu na samo uprawianie sportów.Jakie?


1. Bieganie-w końcu od wieków ludzie biegali, więc jesteśmy do tego stworzeni. O bieganiu piszę pod tą etykietą. To najlepiej latem zmobilizować się, by wstać o świcie, by pobiegać. Plusy? Dotlenienie organizmu, wspaniały widok wschodzącego słońca i jeśli wybraliśmy ścieżkę w lesie lub w parku-wokół pełno zieleni. Do tego z bieganiem nie musimy zapomnieć w czasie urlopu-nowe miejsca, plaża, las lub góry to fantastyczne miejsca, by wzbogacić o nowe doznania nasze bieganie.2.Rower-kolejne korzyści-dobre ćwiczenie na nogi i pupę. Dodatkowo wyostrzenie zmysłu orientacji.Pomyśl, poszukaj w okolicy ciekawych tras, poszukaj stron dotyczących stowarzyszeń rowerowych w swoim mieście, które często organizują fajne spotkania lub wyjazdy (w Szczecinie Rowerowy Szczecin).W wielu miastach na czas wakacji są wypożyczalnie rowerów.3. Rolki-tak, znów są modne. Poszukaj tras rowerowych i jedź.Spalają sporo kalorii.Poszukaj wydarzeń w swoim mieście typu Night Skating.

4. Siatkówka, badminton-nie siedź bezczynnie na plaży. Graj w siatkówkę lub badmintona. Plusem jest to,że opalisz się równomiernie. A siatkówka również działa na nogi, także na ręce.5. Ćwiczenia-możesz wszędzie. Na kocu w parku joga, w parku na ławce, w lesie na ścieżce zdrowia, na plaży z wiaderkami pełnymi piasku lub na leżaku. Trochę wyobraźni i już. Dodatkowo sporo powstało siłowni pod chmurką, z których można korzystać. Fantastyczna sprawa!Jak widać sporo możliwości-trzeba tylko chcieć do czego Was zachęcam :)) 

2 komentarze:

  1. bieganie i rolki to zdecydowanie moje numery 1 :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, warto wykorzystać te ciepłe dni :)

    OdpowiedzUsuń