środa, 15 maja 2013

Biegowe @plikacje

Zaczęłaś już biegać, ale chcesz śledzić swoje postępy, a męczy Cię ciągłe zapisywanie na kartce papieru. One Ci pomogą-zliczą kalorie, Twoje przebiegnięte kilometry, czas trwania i szybkość.O czym  mowa? O aplikacjach. 
Większość z nich ściągniesz za darmo na swojego smartfona, a i będziesz mógł śledzić postępy swoich znajomych na stronie internetowej. Moim zdaniem ułatwiają życie.
Jest to dziennik oparty na Facebooku. Masz swój profil i grupę znajomych. Aplikacja na androida i na iphona. Możesz opisywać swoje treningi-opis, wrzucić zdjęcie, filmik, określić samopoczucie, wysiłek jak i pogodę. Na stronie możesz oglądać opisy biegów swoich znajomych. Na profilu możesz zobaczyć statystyki. Aplikacja wyszuka Twoje najdłuższe, najszybsze i najlepsze biegi. 

Nie tylko ma możliwość rejestrowania biegów, ale i część dotyczącą diety. Dodasz tam swoje posiłki, liczyć kalorie, zobaczyć wartości odżywcze . Co więcej, aplikacja obliczy ile kalorii powinnaś spożywać. Aplikację możesz pobrać na swój telefon, zsynchronizować z Nike+ albo Garmin Connect.Moim zdaniem, najsłynniejsza ze wszystkich aplikacji. Nie tylko zlicza kilometry biegowe , ale można wybrać inne dyscypliny sportowe i aplikacja zliczy spalone kalorie. Tu też można poszukać swoich znajomych i zobaczyć ich zmagania biegowe i nie tylko. Biegi można publikować na Twitterze i Facebooku.Bardzo prosta aplikacja. Na samym końcu moja ulubiona aplikacja, którą używam. Mówi o każdym przebiegniętym kilometrze, potem oprócz standardów pokazuje czy to był najlepszy bieg, a jeśli nie to ile brakuje. Super pokazuje trasę co widać na obrazku, a jeśli nie to wykres, gdzie biegliśmy szybciej, a gdzie wolniej. Od momentu powstania 2006 roku liczy już 7 milionów użytkowników. Teraz autorzy pracują nad zmotywowaniem do biegu w aplikacji. Super aplikacja, którą polecam.Oczywiście to moja subiektywna lista aplikacji biegowych, które polecam. W Internecie znajdziecie ich mnóstwo i macie ogromny wybór. Myślę, że skoro są darmowe i pomagają nam w zliczaniu kilometrów to warto ich używać. Nawet , jeśli nie przygotowujemy się do zawodów. 

A Wy stosujecie jakieś aplikacje? Jeśli tak to jakie? Pozdrawiam :)

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajne stronki :) Skorzystam :)

  Zaparszam
  zdrowiezwyboru.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. najbardziej lubię endomondo i z tej strony korzystam codziennie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja stosuje taką domyślną dla nokia lumia, ale skoro zachwalasz inne to moze sie zastanowie nad zmianą :) a bedziesz pisała o zdrowytm trybie życia na ten konkurs z mojanowafigura.pl/blogerki? bo to tylko do jutra, a spa chyba kusi :>?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeju kusi totalnie, widzialam juz na innych blogach wpisy kobnkursowe. chyba sama musze sobie bloga zalozyc. a ty bedziesz pisała?

   Usuń