wtorek, 28 maja 2013

FitWithMe i mój pierwszy trening

Wczoraj było o biegaczu, więc post o bieganiu będzie jutro.

Dziś o pewnym portalu. Portal FitWithMe wychodzi na przeciw oczekiwaniom osób, które nie zawsze mają czas iść do klubu fitness, lub po prostu nawet lubią ćwiczyć w domu. Wystarczy się zarejestrować na tym portalu. Na początek otrzymujemy trzy darmowe wejściówki na trening. Jak się zarejestrować?

1. Wchodzimy na portal http://fitwithme.com/ i klikamy po prawej rejestracja, potem dodajemy swoje dane. Jak widzimy mamy już trzy wejściówki na trening. Jak rozpocząć lub zaplanować nowy trening? Klikamy przycisk nowy trening po lewej.2. Mamy tutaj do wyboru różne poziomy-podstawowy, średni i zaawansowany. I wszystkie trzy poziomy są w danych rodzajach treningów, o których możemy przeczytać: Body Shape, Cross Training, Stretch'n'Burn, Ambient Fit, Pilates oraz Joga. Możemy wybrać czas treningu-20, 40 lub godzinę oraz język. 


3. Kiedy już wybierzesz wszystkie opcje kliknij utwórz. Najważniejsze to mieć włączoną kamerkę. Przed wejściem na wirtualną salę trzeba zrobić zdjęcie swoje sylwetki.

4.Możesz zaczynać trening. 


Co ja wybrałam? Stretch'n'Burn, czyli wydajne spalanie tłuszczu. Wybrałam poziom średni, ale już wiem, że następnym razem wybiorę zaawansowany.

"Stretch 'n Burn jest treningiem podobnym do FatBurning, ale bardziej wydajnym, ponieważ łączy w sobie ćwiczenia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej z ćwiczeniami rozciągającymi mięśnie. Trening ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które pragną wyszczuplić swoje ciało. Ćwiczenia składające się na Stretch 'n Burn nie są skomplikowane, a ich specyfika oraz powtarzalność sprawia, iż możemy mówić, że zawierają one elementy tańca, dzięki czemu możemy popracować również nad koordynacją ruchową. Oczywiście intensywność i tempo ćwiczeń są dostosowane do poziomu zaawansowania.
Stretch 'n Burn to idealny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, ponieważ zawiera ćwiczenia aerobowe, które przyspieszają pracę serca oraz krążenie krwi w wyniku czego zwiększa się tempo metabolizmu. Jednocześnie całe ciało staje się bardziej elastyczne a skóra jędrna, więc jest to świetny sposób na wymodelowanie zgrabnej sylwetki. Warto podkreślić, że Stretch 'n Burn działa wyszczuplająco nawet na najtrudniejsze do wymodelowania partie ciała, jak brzuch czy uda. Oprócz wszystkich zalet, które łączą się z aktywnością fizyczną, Stretch 'n Burn posiada jeszcze jedną, a mianowicie pozytywnie wpływa na nasz mózg nie tylko pod względem polepszenia nastroju. Sekwencje, czyli układy choreograficzne, w których ćwiczenia są wykonywane, zmuszają nas do skupienia i ćwiczą pamięć, a zatem trening dotyczy ciała oraz umysłu." 
Naprawdę można się zmęczyć. I mimo,że znam te ćwiczenia było czasami ciężko. Co mi się podobało?

 • widoczny trener/ka pokazuje ćwiczenia
 • również głos, który mówi jak wykonywać ćwiczenie i ile razy je powtórzyć
 • widoczny czas do zakończenia całego treningu
 • kiedy kończy się minuta odpoczynku słychać sygnał dźwiękowy
Ćwiczenia wykonywane są w sekwencjach 3 ćwiczenia powtarzane po sobie z minutą odpoczynku całość wykonywana trzy razy. Oto mały przegląd ćwiczeń w  moim treningu

Co podoba mi się na portalu? Że można sprawdzić ile kalorii spaliliśmy-ja spaliłam podczas 40 minut aż 473 kalorie i ile to przekłada się np. na spalone hamburgery czy muffinki.

Zachęcam do rejestracji na portalu. Inne informacje o nim znajdziecie tutaj klik. Następnym razem chętnie spróbuję Cross Training. Co myślicie o takim portalu? Zarejestrowałyście się?

6 komentarzy:

 1. znam ten portal równiez polecam :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie, już na paru blogach o tym serwisie czytałem , muszę się w końcu zarejestrować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zarejestrowałam się, ale bez kamerki to nie poćwiczę ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. hej !
  dzisiaj również widziałam opis tej strony. nawet na nią weszłam, ale pojawiło się w mojej głowie pytanie...skoro jesteś użytkowniczką tej strony to mam nadzieję, że na pewno mi pomożesz :)
  czy ta strona jest płatna ? czy możesz ćwiczyć ile chcesz i jak chcesz bez opłat i innych zobowiązać ?
  czekam na odpowiedź i pozdrawiam,
  summer-body.blog.pl

  OdpowiedzUsuń