środa, 19 czerwca 2013

Szczecin biega

W ubiegłą niedzielę tj.16 czerwca wybrałam się z Maggie z bloga http://ilovehowitfeels.blogspot.com/ oraz jej TŻ (niestety, mój TŻ rozchorował się na zapalenie oskrzeli ;/) na bieg z regionalną TVP, współorganizowany przez Netto. To był bieg zachęcający do biegania, ogólnie do sportu. Tylko kilka kilometrów 
( dokładnie 4 ) ulicami Szczecina. Meta znajdowała się w przepięknym Parku Kasprowicza. 
Oto nasza trasa

Zaczęliśmy bieg dokładnie w południe. Na każdej ulicy, którą przebiegaliśmy stał policjant, który zatrzymywał ruch. Całość-około 40 minut. Na mecie czekały dla wszystkich śniadania w postaci banana, jabłka, batonika musli oraz wody mineralnej.  Dla najmłodszych gry i zabawy m.in. badminton. Odbyło się również losowanie nagród. 

Londyński autobus 

Oto my :)

No i meta

Nie zmęczyliśmy się biegiem. Cieszę się, że jest coś takiego organizowane-ważne,  by przypominać o codziennej aktywności tym starszym, a przede wszystkim młodszym.
Bardzo podobała mi się muzyka puszczana w trakcie biegu. 

Ale cóż- biegałam już  w tych biegach i muszę przyznać, że w ubiegłych latach było to lepiej zorganizowane. Trasa była dłuższa, bo kończyła się przy amfiteatrze letnim. Do śniadania dołączano kanapkę.  Ale co najważniejsze-bieg był lepiej promowany-na stronie Netto, TVP były szczegółowe informacje, non stop ogłoszenia w prasie. W związku z tym było też więcej ludzi. No i zapraszano znane osoby ze Szczecina- byli sportowcy, politycy, dziennikarze redakcji, które miały patronat nad wydarzeniem.A to przyciągało też ludzi. Szkoda. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie trochę lepiej. 

Obiecuję jutro post o Jodze z portalu FitWithMe. 

4 komentarze:

 1. Też uprawiam jogę z fitwithme ;). Fajna sprawa.

  Szkoda, że biegu bardziej nie wypromowano.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam do Ciebie prosbe - mozesz mi napisac jak ustawic okragle zdjecia w linkwithin? z gory dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna inicjatywa, następnym razem i ja się wybiorę, bo także jestem ze Szczecina.

  OdpowiedzUsuń